Alarko Kombi Servis

Kombi ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Alarko Kombi Teknik Servis


Alarko Kombi Arıza Kayıt

Bayburt Kahramanmaraş Kars Kayseri


Alarko Holding, 1954 yılında İshak Alaton ve Üzeyir Garih tarafından, küçük bir şirket olarak kurulmuş, günümüzde ise güçlü saygın bir dünya şirketi olmayı başarmış, nadir kuruluşlardan biridir. ALARKO, soğutma, ısıtma, iklimlendirme, enerji, taahhüt, sanayi, inşaat, elektrik üretimi ve dağıtımı, turizm ve emlak dâhil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.


ALARKO ve ALARKO Carrier


ALARKO, 1998 yılında, alanında dünya lideri olan (klimanın mucidi) Carrier markası ile eşit bir ortaklık kurdu ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak değiştirildi. ALARKO Carrier teknolojisinde yenilikler yaptı, küresel pazara erişim olanaklarını ve rekabet gücünü arttırdı. ALARKO, ısıtma ürünleri olan kombilerde, radyatörde ve kazanda Alarko markasını kullanıyor, klimalarda ise Carrier'ı tercih ediyor. ALARKO kombi modelleri tüketiciler arasında en popüler marka ve milyonlarca kullanıcı hem kombilerinden hem de ALARKO kombi servisi hizmetlerinden memnun!


ALARCO Kombinizi Doğru Kullanıyor musunuz?


Kombilerin kaç derecede çalıştırılacağı, hem konfor hem de enerji tasarrufu açısından önem taşıyor. İklimlendirme sektörünün öncü ismi ALARKO'nun gerçekleştirmiş olduğu, 'Kombi Kullanım Alışkanlıkları Araştırması'na göre, Türk halkının yalnızca % 28'i kombilerini doğru ve ekonomik kullanıyor. ALARCO teknik servisi, periyodik kombi bakımının %15 tasarruf sağlayacağı konusunu vurguluyor.


Kombi Kullanımı için Öneriler


- Kombiler, kişiler evde iken normal sıcaklıkta dışarıda olduklarında veya gece yattıklarında ise ekonomik ayara getirilmeli, tamamen kapatılmamalıdır.
- Termostatik radyatör vanası ayarlanan sıcaklığa geldiğinde sıcak su girişini kapatarak gereksiz enerji sarfiyatını önleyen bir cihazdır, enerji tasarrufu için kullanımı önerilir.
- Oda termostatları modülasyon yapma özelliğine sahiptir, oda ayarlanan sıcaklığa geldiğinde kombinin alev boyunu kısarak tasarruf sağlar, kullanımı önerilir.
- Dış hava sensörü hava sıcaklığına bağlı olarak kombi suyu ısısını düşürerek hava ısındığında size enerji tasarrufu sağlar.
- Tam yoğuşmalı kombiler, 50 derece ve altındaki sıcaklıklarda baca gazındaki su buharını yoğuşturup konvansiyonel (klasik) kombilere göre % 15-20 oranında, 50 derece üzerinde ise % 5-9 oranında daha yüksek verime ulaşırlar.


ALARCO Kazan Sistemleri Nasıl Çalışır?


ALARCO endüstriyel kazan sistemleri alanında gelişmiş teknolojilere sahiptir. Temelde kazanlar, bir yakıt kaynağından (yağ, gaz, kömür) gelen ısıyı sıcak su ve buhar oluşturmak için kullanır. Kazanlar, yoğun ısı ve basınca dayanacak şekilde tasarlanan güçlü çelik plakalardan yapılır. Bu kalın çelik kullanımı ile kazan hacmi 165 tona kadar çıkabilir. Isıtma işlemi, brülörün içindeki suyu ısıtması veya buharlaştırması ile başlatılır, boru sistemleri aracılığıyla taşınması sağlanır. Sıcak su kazanları, ısıyı sistem içinde pompalar sayesinde hareket ettirir, buhar kazanlarında ise su, ısıtma işleminde oluşan basınçla taşınır. Sonunda, soğuyan su veya yoğunlaştırılmış buhar, borulardan kazan sistemine geri gönderilir, böylece döngü devam eder.


Endüstriyel kazan sisteminizin işletilmesi ve bakımıyla ilgili daha detaylı bilgilendirme için ALARKO kazan servisi olarak sizinle birlikte çalışmaktan her zaman memnuniyet duyarız. Kazan sistemlerinizde meydana gelebilecek arızalar için kazanınızın bakım ve onarımını en iyi şekilde yapabilecek ALARKO boyler servisi teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


7/24 Acil Kombi ve Kazan Servisi


Isınma ve sıcak su ihtiyacınızın kesintiye uğramasının sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle bildirilen sorunlar her zaman müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından öncelikli olarak ele alınır ve mümkün olan en kısa sürede giderilir. Acil bir durumda, müşteri hizmetleri ekibimiz bulunduğunuz yere hemen bir teknik servis tahsis edecektir. ALARKO özel servisi uzman teknik personelimiz tarafından gerçekleştirilen tüm onarım ve bakım işleri 12 ay garantilidir. Haftanın 7 günü, günün 24 saati yapılan aramalar için hazırız.


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent

Bizi Takip Edin